logo Pretty Bar

Ablacyjna radiofrekwencja mikroigłowa

Jest to zabieg stymulujący produkcję kolagenu we wszystkich warstwach skóry właściwej. Dzięki temu proces przeciwstarzeniowy zostaje kompleksowo zainicjowany w sposób naturalny.

Zabieg polega na wykorzystaniu frakcyjnego bipolarnego prądu RF do punktowego mikrouszkodzenia skóry z jednoczesną jej głęboką stymulacją. Efektem jest poprawa jędrności skóry, spłycenie zmarszczek, redukcja rozstępów, blizn, skutków trądziku oraz – po raz pierwszy w tego typu zabiegu – cellulitu.

Pierwsze rezultaty mogą być widoczne nawet po 2 tygodniach po zabiegu, jednak poprawa systematycznie wzrasta jeszcze przez okres 3-6 miesięcy.

Zabieg frakcyjny RF jest naukowo sprawdzoną metodą redukcji zmarszczek, przebudowy kolagenu i redukcji oraz modelowania tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg minimalnie inwazyjny, który pozwala na kompleksową odnowę głębokich warstw skóry przy bardzo krótkiej rekonwalescencji.

Energia prądu RF silnie stymuluje głębokie warstwy skóry, powodując rewitalizację kolagenu. Dzięki temu tekstura i wygląd skóry ulegają poprawie.

Tak, zabieg Morpheus8 może być wykonywany w połączeniu z innymi zabiegami podczas tej samej wizyty lub w ciągu kilku dni po innych zabiegach.

Ponieważ czas rekonwalescencji jest minimalny, makijaż można nałożyć już 1-2 dni po zabiegu. Mikrouszkodzenie skóry i lekkie jej zaczerwienienie mogą utrzymywać się do kilku dni po zabiegu.

Pacjenci powinni nawilżać skórę w obszarze zabiegu i unikać jej bezpośredniego nasłoneczniania. Zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem UV.