Blog

makijaż permanetny

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego — kiedy przełożyć zabieg?

Makijaż permanentny, inaczej zwany mikropigmentacją, polega na wprowadzeniu pod tkankę skóry odpowiedniego barwnika w celu osiągnięcia efektu pełnego makijażu. W swojej formule zabieg ten przypomina tatuaż, dlatego makijaż permanentny powinien być wykonywany wyłącznie przez doświadczoną linergistkę. Niezależnie od tego, czy mikropigmentacja dotyczy ust, oczy czy brwi, zachęcamy do zapoznania się z istotnymi przeciwwskazaniami.

Czytaj więcej »
kosmetyczka czesze brwi kobiety

Makijaż permanentny brwi czy henna? Co wybrać?

Brwi dodają twarzy charakteru oraz nierzadko decydują o jej wyrazie. Z tego powodu tak ważne jest to, by miały odpowiedni kształt i właściwą grubość. Najpopularniejszym zabiegiem z zakresu stylizacji jest ich regulacja. Regulacja, choć sprawia, że brwi stają się symetryczne, nie wpływa na ich zagęszczenie ani przyciemnienie. Chcąc osiągnąć taki efekt, wiele z nas decyduje się zatem na hennę lub makijaż permanentny. Który zabieg jest lepszy?

Czytaj więcej »
piękne oczy kobiety

Trendy w makijażu permanentnym oczu 2023

Makijaż permanentny od kilku lat podbija serca kobiet, które chcą cieszyć się długotrwałym efektem codziennego make-up’u, bez konieczności spędzania długich godzin przed lustrem. Taki zabieg pigmentacji, choć najczęściej kojarzony jest z makijażem brwi, wykonuje się również na ustach, a nawet i oczach. Co ciekawe, ten ostatni okazał się hitem mijającego roku, a wszystko wskazuje na to, że trend ten nie zmieni się również w nowym roku 2023.

Czytaj więcej »