logo Pretty Bar

Depilacja laserowa

Laser diodowy, który wykorzystuje zjawisko absorpcji światła w melaninie włosa – im jaśniejszy włos tym zawartość melaniny jest mniejsza, co powoduje mniejsze pochłaniane energii. Obecnie laser posiada aplikatory 1064nm, 810nm i 940nm. Dzięki technologii USP osiągamy odpowiednią temperaturę do zniszczenia mieszków włosowych, bez wpływu na skórę, co sprawia, że zabieg jest skuteczny i bezpieczny.

Zabiegi laserem nie powodują bólu przynosząc szybkie efekty – usunięcie około 30% cebulek włosowych ma miejsce już po jednym zabiegu.

Efektem zabiegów jest skuteczne i szybkie usunięcie owłosienia na nogach, rękach czy w miejscach intymnych. Jednocześnie należy pamiętać, że lasery działają na włosy, które znajdują się w pierwszej fazie wzrostu, dlatego zabieg wymaga powtórzeń, a u małej grupy osób leczenie może wymagać większej ilości zabiegów.

Przede wszystkim redukcja owłosienia w celach estetycznych, redukcja owłosienia związana z zaburzeniami hormonalnymi, leczenie stanów zapalnych mieszków włosowych.

Przede wszystkim przyjmowanie antybiotyków, sterydów, przyjmowanie retinoidów ( niezbędna jest 6 miesięczna przerwa między zakończeniem terapii, a przeprowadzeniem depilacji laserowej), nadciśnienie, epilepsja, aktywne nowotwory, ciąża i laktacja, świeża opalenizna, cukrzyca, bielactwo, wstawiony rozrusznik serca, depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tygodnie przed zabiegiem, stosowanie samoopalacza do 2 tygodni przed zabiegiem.

Depilacja laserem