uzupełnianie rzęs

Jak często należy przeprowadzać uzupełnianie rzęs?

Uzupełnianie rzęs to zabieg, który pozwala na utrzymanie pięknych, długich i gęstych rzęs przez dłuższy czas. W dzisiejszych czasach wiele kobiet decyduje się na przedłużanie rzęs, aby podkreślić swój wygląd i poczuć się bardziej atrakcyjnie. Jednak, aby efekt utrzymywał się na odpowiednim poziomie, konieczne jest regularne uzupełnianie rzęs. W artykule omówimy, jak często należy przeprowadzać ten zabieg oraz jak dbać o przedłużone rzęsy, aby cieszyć się nimi jak najdłużej.

Częstotliwość uzupełniania rzęs

Częstotliwość uzupełniania rzęs zależy od kilku czynników, takich jak indywidualny cykl życia naturalnych rzęs, technika przedłużania oraz jakość użytych materiałów. Zwykle jednak eksperci zalecają przeprowadzanie uzupełnień co 2 do 4 tygodni.

Naturalne rzęsy mają określony cykl życia, który wynosi od 60 do 90 dni. W ciągu tego czasu rzęsa przechodzi przez trzy fazy wzrostu – anagen (faza wzrostu), katagen (faza przejściowa) i telogen (faza spoczynku). Po zakończeniu cyklu rzęsa wypada, a na jej miejscu zaczyna rosnąć nowa. Przedłużone rzęsy są przyklejane do naturalnych, dlatego w miarę ich wypadania konieczne jest uzupełnianie brakujących włosków.

Technika przedłużania rzęs również wpływa na częstotliwość uzupełnień. Wykonujemy stylizację rzęs w Kielcach takie jak  1:1; 2D; 3D-4D; 5D-8D (np. 2D, czyli 2 kępki do jednej naturalnej itd. w przypadku innych metod). Zalecamy uzupełnianie rzęs do 3-4 tygodni, jeśli chcemy cieszyć się wyrazistym i podkreślonym spojrzeniem dłużej.

Jakość użytych materiałów oraz umiejętności stylistki rzęs również mają wpływ na trwałość przedłużonych rzęs. Dobrze wykonany zabieg z użyciem wysokiej jakości kleju i włosków pozwala na utrzymanie efektu przez dłuższy czas.

Pamiętaj również o regularnych wizytach u stylistki rzęs, która oceni stan przedłużonych rzęs i doradzi, kiedy przeprowadzić uzupełnienie. Dzięki właściwej pielęgnacji oraz regularnym uzupełnieniom będziesz cieszyć się pięknymi i gęstymi rzęsami przez dłuższy czas.