kosmetyczka czesze brwi kobiety

Makijaż permanentny brwi czy henna? Co wybrać?

Brwi dodają twarzy charakteru oraz nierzadko decydują o jej wyrazie. Z tego powodu tak ważne jest to, by miały odpowiedni kształt i właściwą grubość. Najpopularniejszym zabiegiem z zakresu stylizacji jest ich regulacja. Regulacja, choć sprawia, że brwi stają się symetryczne, nie wpływa na ich zagęszczenie ani przyciemnienie. Chcąc osiągnąć taki efekt, wiele z nas decyduje się zatem na hennę lub makijaż permanentny. Który zabieg jest lepszy?

Makijaż permanentny kontra henna – różnice i podobieństwa

Tym, co łączy hennę i makijaż permanentny jest stylizacja, która utrzymuje się dłużej niż codzienny makijaż. Z podobieństw to jednak wszystko. Wykonanie henny i makijażu permanentnego w Kielcach, które oferuje nasz salon, to dwa odmienne zabiegi. Henna polega na aplikacji naturalnego barwnika na włoski. Makijaż permanentny z kolei dotyczy wprowadzenia pigmentu pod skórę, w efekcie czego dochodzi do przyciemnienia brwi oraz wypełnienia ich braków.

Zabieg makijażu permanentnego jest bardziej skomplikowany i nie da się go wykonać samodzielnie. Daje za to trwalsze efekty i pozwala cieszyć się niezmiennym wyglądem brwi przez kilka lat. W przeciwieństwie do niego efekt henny utrzymuje się krócej, do 2-3 tyg. Henna jest za to tańsza. Mimo tego jednak, że na makijaż permanentny trzeba wydać więcej, porównując go z sumą kosztów wszystkich aplikacji henny w roku, zabieg będzie się opłacał.

Który zabieg sprawdzi się lepiej?

Wybór henny lub makijażu permanentnego brwi zależy od indywidualnych preferencji oraz tego, co chce się osiągnąć. Jeżeli celem ma być długotrwały efekt, który pozwoli nie tylko zaznaczyć brwi, ale i też ukryć niedoskonałości lub blizny, lepiej sprawdzi się makijaż permanentny. Jeśli jednak w grę wchodzą koszty, bardziej budżetowym rozwiązaniem będzie henna.