mezoterapia igłaowa

Mezoterapia igłowa twarzy – na czym polega, jakie są wskazania?

Mezoterapia igłowa to małoinwazyjna procedura kosmetyczna, która polega na wykonywaniu drobnych nakłuć w skórze po to, by wprowadzić do tkanki różnorodne, precyzyjnie dobrane substancje. Celem zabiegu jest poprawienie wyglądu skóry poprzez zwiększenie jej ogólnego napięcia, stymulację produkcji kolagenu i redukcję zmarszczek. Mezoterapia wykonywana jest za pomocą bardzo cienkiej igły, którą wprowadza się w głąb tkanki. Substancje stosowane w mezoterapii igłowej mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb, dlatego przed przygotowaniem koktajlu kosmetolog przeprowadza szczegółową konsultację z pacjentem.

Wskazania do mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest przez naszego kosmetologa w Kielcach najczęściej w terapiach anti-ageing w obrębie twarzy, szyi oraz dekoltu w celu zmniejszenia widoczności blizn i różnego rodzaju przebarwień. Procedura polecana jest osobom o wiotkiej, suchej i zmęczonej skórze, ponieważ wykorzystywane substancje mogą ją odżywić i wspomóc naturalne procesy odbudowy. Mezoterapia igłowa może przyczynić się także do redukcji cellulitu lub rozstępów. Dodatkowo może być stosowana w celu polepszenia kondycji skóry poprzez zwiększenie poziomu nawilżenia oraz pobudzenia włosów do wzrostu i zapobiegania ich utracie.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa nie powinna być wykonywana u osób z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca lub choroby serca. Ponadto nie mogą z niej skorzystać kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz pacjenci z aktywnymi infekcjami lub otwartymi ranami w miejscu, które ma zostać nakłute. Osoby, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe bądź sterydowe również powinny unikać mezoterapii igłowej. Przed poddaniem się tej procedurze ważne jest, aby omówić potencjalne ryzyko ze specjalistą.