makijaż permanetny

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego — kiedy przełożyć zabieg?

Makijaż permanentny, inaczej zwany mikropigmentacją, polega na wprowadzeniu pod tkankę skóry odpowiedniego barwnika w celu osiągnięcia efektu pełnego makijażu. W swojej formule zabieg ten przypomina tatuaż, dlatego makijaż permanentny powinien być wykonywany wyłącznie przez doświadczoną linergistkę. Niezależnie od tego, czy mikropigmentacja dotyczy ust, oczy czy brwi, zachęcamy do zapoznania się z istotnymi przeciwwskazaniami.

Kiedy wykonanie zabiegu makijażu permanentnego jest wykluczone?

Mikropigmentacji nie można wykonywać w trakcie kuracji antybiotykowej, kuracji retinoidami oraz w trakcie miejscowego stosowania różnego rodzaju leków, na przykład maści. Jeśli w okolicy ust występuje opryszczka, koniecznie trzeba poczekać do jej całkowitego wyleczenia. Na zabieg nie powinny również umawiać się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Wymienione przeciwwskazania mają charakter czasowy, istnieją jednak także okoliczności, które stanowią trwałą przeszkodę do wykonania mikropigmentacji. Wśród nich należy wymienić skórę trądzikową, diagnozę łuszczycy, bielactwa, epilepsji, hemofilii, HIV, WZW B, WZW C, a także alergię na składniki pigmentów. Jeśli chcesz umówić się na makijaż permanentny w Kielcach, skontaktuj się z nami! Podpowiemy, czy to rozwiązanie na pewno jest dla Ciebie.

Jakie okoliczności warto skonsultować przed mikropigmentacją?

Istnieją także względne przeciwwskazania, które należy przedyskutować z linergistką przed zabiegiem. Z mikropigmentacją dobrze jest poczekać w przypadku przeziębienia, zażywania środków przeciwbólowych czy niedawnego zabiegu złuszczającego naskórek z wykorzystaniem kwasów. Warto wiedzieć, że zabieg nie najlepiej zniesie skóra tłusta, ze świeżą opalenizną oraz zmianami dermatologicznymi wynikającymi z trądziku bądź alergii.