lipoliza iniekcyjna

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Wiele osób decyduje się na różnorodne zabiegi mające na celu wysmuklenie sylwetki, jednak nie każdy z nich jest skuteczny i bezpieczny dla zdrowia. Na szczęście istnieje nowoczesne i mało inwazyjne rozwiązanie, jakim jest lipoliza iniekcyjna.

Lipoliza iniekcyjna to nowatorska metoda leczenia miejscowych otyłości oraz redukcji cellulitu. Jest to zabieg niechirurgiczny, który pozwala na likwidację trudno dostępnych złogów tłuszczu w organizmie. Polega on na wprowadzeniu do miejsca koniecznego wysmuklenia za pomocą igły substancji aktywnych, które rozbijają i usuwają komórki tłuszczowe.

Podstawowym składnikiem stosowanym w lipolizie iniekcyjnej jest fosfatydylocholina (PPC), która występuje naturalnie w organizmie człowieka. Ta substancja ma zdolność do rozbicia błon komórkowych komórek tłuszczowych, co powoduje uwolnienie tłuszczu. Następnie, ten tłuszcz jest transportowany do wątroby, gdzie zostaje przekształcony w energię i wykorzystany przez organizm.

Jakie obszary ciała można poddać lipolizie iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna sprawdza się w przypadku wielu obszarów ciała, na których występują lokalne otyłości lub cellulit. Wykonujemy zabiegi na ciało w Kielcach, a do obszarów najczęściej poddawanych zabiegowi lipolizy należą między innymi brzuch, boczki, uda, podbródek czy ramiona. Warto jednak pamiętać, że lipoliza nie zastępuje diety i ćwiczeń fizycznych – nie jest to metoda na pozbycie się dużej ilości tkanki tłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna przeznaczona jest dla osób, które borykają się z problemem miejscowych otyłości i cellulitu. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla tych, którzy mimo stosowania diety i ćwiczeń fizycznych nie są w stanie pozbyć się nadmiaru tłuszczu w określonych partiach ciała. Ponadto, lipoliza iniekcyjna oferuje możliwość modelowania konturów ciała oraz poprawy napięcia skóry.

Efekty lipolizy iniekcyjnej są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Pacjenci najczęściej obserwują zmniejszenie obwodu ciała w miejscu poddawanym zabiegowi. W przypadku większych złogów tłuszczu konieczne mogą być kolejne sesje, aby uzyskać optymalny rezultat. Warto jednak pamiętać, że efektywność lipolizy zależy od indywidualnych cech organizmu, stąd też może się różnić u poszczególnych pacjentów.