makijaż permanentny brwi

5 cech makijażu permanentnego

Obecnie grono zwolenniczek makijażu permanentnego wyraźnie rośnie. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg permanentnych brwi, oczu lub ust, ponieważ mikropigmentacja wykonana przez profesjonalną linergistkę może przyczynić się do poprawy symetrii twarzy i podkreślić atuty urody.

Trwały efekt makijażu

Mikropigmentacja jest rodzajem tatuażu – polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, dzięki czemu rezultat utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy. Barwnik nie trafia jednak tak głęboko, jak w przypadku tradycyjnego tatuażu, dlatego w wyniku codziennej pielęgnacji skóry stopniowo traci on swoją intensywność.

Naturalny wygląd

Wykonywany w naszym salonie w Kielcach makijaż permanentny jest subtelny, a zróżnicowany gradient pozwala uzyskać efekt naturalnych brwi czy ust. Przed zabiegiem linergistka przygotowuje rysunek, który umożliwia wykonanie mikropigmentacji dopasowanej do typu urody i rysów twarzy.

Nie powoduje alergii

Wiele kobiet boryka się z problemem uczulenia na niektóre składniki kosmetyków. Wykonanie tradycyjnego makijażu jest wówczas utrudnione lub nawet niemożliwe. Makijaż permanentny nie wywołuje reakcji alergicznej, choć bezpośrednio po zabiegu skóra może być podrażniona, zaczerwieniona lub lekko obrzęknięta.

Maskowanie ubytku włosów

Jednym ze wskazań do wykonania zabiegu makijażu permanentnego jest całkowita lub częściowa utrata rzęs oraz włosów na łukach brwiowych. Zdarza się to w szczególności u pacjentów w trakcie albo po chemioterapii bądź terapii hormonalnej.

Nie rozmazuje się

Po wykonaniu mikropigmentacji nie trzeba obawiać się o stan makijażu w podróży, na basenie, saunie czy siłowni. Z tego rozwiązania chętnie korzystają kobiety prowadzące aktywny tryb życia, które chcą jednocześnie cieszyć się nienagannym makijażem o każdej porze dnia.