Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który polega na użyciu pigmentów w celu wzmocnienia lub zmiany wyglądu twarzy. Jest to popularna metoda podkreślania rysów i wykonywania trwałego make-upu. Czasem jednak usunięcie pigmentu wydaje się konieczne. Jak przebiega taka procedura?
Powody usuwania makijażu permanentnego
Istnieje wiele przyczyn, dla których dokonuje się usunięcia makijażu permanentnego. Należą do nich przede wszystkim reakcja alergiczna, zmiana zdania bądź też niezadowalający rezultat zabiegu. W związku z rosnącym zainteresowaniem mikropigmentacją, zwiększa się także liczba niedoświadczonych linergistek, dlatego tak ważne jest, by przed podjęciem decyzji o zabiegu obejrzeć zdjęcia z poprzednich realizacji danej kosmetolożki. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem makijażu permanentnego w Kielcach, zapraszamy do kontaktu! Chętnie pokażemy Ci, jakiego efektu możesz się spodziewać.
Jak przebiega usuwanie pigmentu?
Przebieg procedury usuwania makijażu permanentnego zależy między innymi od rodzaju użytego pigmentu, głębokości, na jakiej się znajduje, a także specyfiki miejsca, w którym został wykonany makijaż. Zabiegi laserowe wykorzystywane są do usunięcia barwników z powierzchni skóry. Energia lasera celuje w określone obszary pigmentacji i rozbija barwnik na mniejsze, łatwiejsze do neutralizacji cząstki. Mikropigmentację można również usunąć przy pomocy preparatu wprowadzanego bezpośrednio do naskórka. Jego celem jest zmiękczenie barwnika i wyprowadzenie go na powierzchnię skóry.
Zalecenia po zabiegu
Po usunięciu makijażu permanentnego zaleca się unikanie bezpośredniego działania promieni słonecznych oraz stosowanie kremów z filtrem co najmniej SPF 30. Warto w tym czasie stosować także łagodne kosmetyki, szczególnie nawilżające, oraz pić dużo wody.